Samovar Ryssland

Samovar Ryssland
Samovar Ryssland
Samovar Ryssland
Samovar Ryssland
Samovar Ryssland
Samovar Ryssland
Samovar Ryssland
Samovar Ryssland
Samovar Ryssland
Samovar Ryssland

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMOVAR, 1900-talets början, Ryssland, mässing, med tillhörande bricka, samovaren märkt med tillverkar- och utställningsstämplar, total höjd ca 60

Bruks- och åldersrelaterat slitage, bucklor, skevheter

815034

2020-09-24