Sven Alfons oljemålning
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SVEN ALFONS (1918-1996): "Ängel", signerad och daterad Alfons -63, olja på duk, ca 92x65 cm
PROVENIENS: Gummesons Konstgalleri, Stockholm, utställd 1963
Duken något bucklig, smärre krackelyr o tryckskada
815038
2020-09-22