Sven Alfons oljemålning

Sven Alfons oljemålning
Sven Alfons oljemålning
Sven Alfons oljemålning
Sven Alfons oljemålning
Sven Alfons oljemålning
Sven Alfons oljemålning

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SVEN ALFONS (1918-1996): "Ängel", signerad och daterad Alfons -63, olja på duk, ca 92x65 cm

PROVENIENS: Gummesons Konstgalleri, Stockholm, utställd 1963

Duken något bucklig, smärre krackelyr o tryckskada

815038

2020-09-22