Fornasetti papperskorg
Klubbat för:
8 400 SEK
5 000 SEK
PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, omkring 1900-talets mitt, plåt, tryckt dekor av Napoleon till häst, undertill märkt "Fornasetti Milano, Made in Italy" höjd ca 28, diameter ca 26 cm
Bruksslitage, dekorskador
815118
2020-09-21