PAUL HOFF lockurna i parian Gustavsberg unik
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PAUL HOFF, lockurna, s.k "Böna", parian, Gustavsberg studio, signerad o daterad -87, oval form, lock med silverbeläggning och ristade blad samt träknopp,signerad Paul Hoff, Gustavsberg studiohand Sweden 1987 unik. höjd exklusive träknopp ca 14, ink 18 cm
Ingår i temaauktionen Nordiska Konstnärer
Smärre bruksspår
815234
2020-09-30