PAUL HOFF lockurna i parian Gustavsberg unik

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PAUL HOFF, lockurna, s.k "Böna", parian, Gustavsberg studio, signerad o daterad -87, oval form, lock med silverbeläggning och ristade blad samt träknopp,signerad Paul Hoff, Gustavsberg studiohand Sweden 1987 unik. höjd exklusive träknopp ca 14, ink 18 cm

Ingår i temaauktionen Nordiska Konstnärer

Smärre bruksspår

815234

2020-09-30