Bägare silver Caleb Engelholm

Bägare silver Caleb Engelholm
Bägare silver Caleb Engelholm
Bägare silver Caleb Engelholm
Bägare silver Caleb Engelholm
Bägare silver Caleb Engelholm
Bägare silver Caleb Engelholm
Bägare silver Caleb Engelholm
Bägare silver Caleb Engelholm

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CALEB ENGELHOLM (verksam Kristianstad 1766-1786), bägare, silver, graverad och cisilerad dekor, stämplad Kristianstad 1770, höjd 9 cm, vikt 44 g

Monogram, mindre bucklor

815307

2020-09-21