Ljuskrona jugend
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets början, jugend, stomme i mässing, 4 ljuspunkter, kupa i matterat glas, samt för 6 ljus, höjd ca 100, justerbar höjd, diameter ca 70 cm
Slitage och textildekor saknas. Ej funktionstestad
815431
2020-09-22