Soffa, empirestil
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
SOFFA, empirestil,1900-talets början, stomme av björk, fast stoppad sits, delvis stoppad ryggbricka, klädsel i grönt möbeltextil, ca 175x57 cm, rygghöjd ca 88, sitthöjd 48 cm
Kuntoraportti
Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare omklädd, spridda fläckar på klädsel, repor och märken på stomme, ställvis materialbortfall på baksidan
815433
Päivämäärä:
2020-09-25