Soffa, empirestil

Soffa, empirestil
Soffa, empirestil
Soffa, empirestil
Soffa, empirestil
Soffa, empirestil
Soffa, empirestil
Soffa, empirestil
Soffa, empirestil

Klubbat för:

2 000 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

SOFFA, empirestil,1900-talets början, stomme av björk, fast stoppad sits, delvis stoppad ryggbricka, klädsel i grönt möbeltextil, ca 175x57 cm, rygghöjd ca 88, sitthöjd 48 cm

Kuntoraportti

Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare omklädd, spridda fläckar på klädsel, repor och märken på stomme, ställvis materialbortfall på baksidan

815433

Päivämäärä:

2020-09-25