John Bauer litografier

John Bauer litografier
John Bauer litografier
John Bauer litografier
John Bauer litografier
John Bauer litografier
John Bauer litografier
John Bauer litografier
John Bauer litografier
John Bauer litografier
John Bauer litografier

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOHN BAUER (1882-1918): (4) ´´En sådan eländig liten bleknos! Sa´ trollet´´, ca 11,7x8,2 "Två friare",9,5x9 " Trollens styfdotter´´ 9x14 cm, "Den lilla prinsessan och trollen" 11,5x8,5 cm ur Troll 1915, ej signerade, litografier

Endast "Två friare" examinerad ur ram, gulnade

815434

2020-09-24