Stolar sengustavianska provinsarbeten
Valmis
2020-09-24
815493
| Korkein tarjous | 8 800 SEK |
| Arviointi | 8 000 SEK |
STOLAR, 8 st, 1800-tal, sengustavianska provinsarbeten, bemålade och delvis förgyllda, skuren dekor, stoppade sitsar, snarlik klädsel, sitthöjd ca 46 cm
Senare bemålning o klädsel, fläckar, lösa kantband, sprickor, ett ben ngt löst