Stolar sengustavianska provinsarbeten
Klubbat för:
8 800 SEK
8 000 SEK
STOLAR, 8 st, 1800-tal, sengustavianska provinsarbeten, bemålade och delvis förgyllda, skuren dekor, stoppade sitsar, snarlik klädsel, sitthöjd ca 46 cm
Senare bemålning o klädsel, fläckar, lösa kantband, sprickor, ett ben ngt löst
815493
2020-09-24