Vägglampor ett pat Taito
Klubbat för:
110 EUR
Utropspris
300 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ett par, Taito 1940-tal, svartmålad metallstomme, opal glaskupor, höjd ca 58 cm, kupoldiameter 30 cm
Slitage, mindre skador vid kupornas kanter skador, funktionalitet ej testad.
815610
2020-09-27