Vägglampor ett pat Taito

Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito
Vägglampor ett pat Taito

Klubbat för:

110 EUR

Utropspris

300 EUR

PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ett par, Taito 1940-tal, svartmålad metallstomme, opal glaskupor, höjd ca 58 cm, kupoldiameter 30 cm

Slitage, mindre skador vid kupornas kanter skador, funktionalitet ej testad.

815610

2020-09-27