Värmdö matservis Gustavsberg
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE / STIG LINDBERG, "Värmdö" (1940-1941), matservis, 39 dlr., flintgods, Gustavsberg, bestående av: 8 flata mattallrikar, 8 djupa mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 4 assietter, 4 uppläggningsfat, 2 skålar, saladièrer, kanna samt såsskål, mattallrikens diameter ca 24 cm
Nagg, krackelerad, några delar missfärgade
815644
2020-09-23