Värmdö matservis Gustavsberg

Värmdö matservis Gustavsberg
Värmdö matservis Gustavsberg
Värmdö matservis Gustavsberg
Värmdö matservis Gustavsberg
Värmdö matservis Gustavsberg
Värmdö matservis Gustavsberg
Värmdö matservis Gustavsberg
Värmdö matservis Gustavsberg

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE / STIG LINDBERG, "Värmdö" (1940-1941), matservis, 39 dlr., flintgods, Gustavsberg, bestående av: 8 flata mattallrikar, 8 djupa mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 4 assietter, 4 uppläggningsfat, 2 skålar, saladièrer, kanna samt såsskål, mattallrikens diameter ca 24 cm

Nagg, krackelerad, några delar missfärgade

815644

2020-09-23