Toalettspegel, nysilver 1800-talets första hälft
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOALETTSPEGEL, England 1800-talets första hälft, ram i nysilver, kvicksilverfolierat glas, 48,5 x 42 cm
PROVENIENS:
Lovisa Charlotta Törnros (1822-1862), Stockholm
Bruksslitage, stödet med defekt
815646
2020-09-30