Toalettspegel, nysilver 1800-talets första hälft

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TOALETTSPEGEL, England 1800-talets första hälft, ram i nysilver, kvicksilverfolierat glas, 48,5 x 42 cm

PROVENIENS:
Lovisa Charlotta Törnros (1822-1862), Stockholm

Bruksslitage, stödet med defekt

815646

2020-09-30