Dekorelement från kakelugn
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DEKORELEMENT, 1 par, majolika, 1880-tal, nyrenässans, i form av urnor, detaljer i guld, från kakelugn, höjd ca 23 cm
PROVENIENS: Gamla Klarakvarteren, Stockholm, dekor från kakelugn
Smärre slitage
815676
2020-09-24