Dekorelement från kakelugn

Dekorelement från kakelugn
Dekorelement från kakelugn
Dekorelement från kakelugn
Dekorelement från kakelugn
Dekorelement från kakelugn
Dekorelement från kakelugn
Dekorelement från kakelugn
Dekorelement från kakelugn

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DEKORELEMENT, 1 par, majolika, 1880-tal, nyrenässans, i form av urnor, detaljer i guld, från kakelugn, höjd ca 23 cm

PROVENIENS: Gamla Klarakvarteren, Stockholm, dekor från kakelugn

Smärre slitage

815676

2020-09-24