Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, jugend, omkring 1900, i form av örn som håller lampan i näbben, i ljuspunkt, förgylld brons samt senare kupa i färgat glas, höjd ca 36 cm

Renoverad och kompletterad med senare delar, bl a kupan, slitage med ställvis bortfall av ytbehandlingen, funktionen garanteras ej

815681

2020-10-01