Meissen
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, porslin, 3 dlr, andrasortering, beståend av 1 skålfat, förgylld samt genombruten dekor, handmålade blommor i botten, 1 vas med cirkulört fundament, samtliga signerade undertill med korsade klingor i underglasyrblått, höjd på vas ca 25, diameter på fundament ca 15, höjd på skålfat ca 7, 35x25 cm
Samtliga delar andrasortering, mindre avslag vid botten av vasen
815684
2020-10-01