Rörstrand ´´Svenska slott´´ servisdelar

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Svenska slott", matservis, 30 dlr, bestående av: 6 mattallrikar (24,5 cm), 3 djupa tallrikar (25 cm), 3 djupa tallrikar (20 cm), 8 desserttallrikar (20,5 cm), 6 assietter (17,5 cm), 1 oval uppläggningsfat (27 cm), 3 rektangulära uppläggningsfat (längd ca 24-26,5 cm)

Bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma, lite gulnade och missfärgade nyans på några tallrikar

815693

2020-10-01