Christian Fredrik Swensson

Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson

Klubbat för:

5 400 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

CHRISTIAN FREDRIK SWENSSON (1834-1909): "Kalmarsund", signerad C.F. Swensson, daterad 1896 olja på duk, ca 46x100 cm,

PROVENIENS: Lilla Bukowskis

Kuntoraportti

Skador: Krackeleringar, retuscherad, färgbortfall.

815831

Päivämäärä:

2020-09-29