Figuriner Goebel

Figuriner Goebel
Figuriner Goebel
Figuriner Goebel
Figuriner Goebel
Figuriner Goebel
Figuriner Goebel
Figuriner Goebel
Figuriner Goebel

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOEBEL, figuriner för julkrubba, mm, 16 st Tyskland, 1900-talets andra hälft, flintgods, polykromt bemålade, höjder ca 5-21 cm

Åsna med limmat bakben, figurin med nagg

815912

2020-10-02