David Wallin

David Wallin
David Wallin
David Wallin
David Wallin
David Wallin
David Wallin

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

DAVID WALLIN (1876-1957): Kristus och den botfärdiga synderskan - idéförslag till altartavla i Valdemarsviks kyrka 1918-1919, signerad David Wallin, olja på pannå, 24,5 x 18,5 cm
Baksidan med landskapsstudie signerad D.W.

PROVENIENS: David Wallins kvarlåtenskap

816049

2020-09-23