David Wallin
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
DAVID WALLIN (1876-1957): Kristus och den botfärdiga synderskan - idéförslag till altartavla i Valdemarsviks kyrka 1918-1919, signerad David Wallin, olja på pannå, 24,5 x 18,5 cm
Baksidan med landskapsstudie signerad D.W.
PROVENIENS: David Wallins kvarlåtenskap
816049
2020-09-23