Hänge örhängen 1 par 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÄNGE, ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver, vit och blå emaljdekor samt pärlimitationer, 1800-talets senare del, örhängens höjd inkl. med rysk fattning 3 cm, hängets höjd inkl. ögla 4,5 cm, vikt ca 13,5 g
Emaljslitage och med skador, pärlor ej ursprungliga
816060
2020-09-28