Hänge örhängen 1 par 1800-tal

Hänge örhängen 1 par 1800-tal
Hänge örhängen 1 par 1800-tal
Hänge örhängen 1 par 1800-tal
Hänge örhängen 1 par 1800-tal
Hänge örhängen 1 par 1800-tal
Hänge örhängen 1 par 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

HÄNGE, ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver, vit och blå emaljdekor samt pärlimitationer, 1800-talets senare del, örhängens höjd inkl. med rysk fattning 3 cm, hängets höjd inkl. ögla 4,5 cm, vikt ca 13,5 g

Zustandsbeschreibung

Emaljslitage och med skador, pärlor ej ursprungliga

816060

2020-09-28