Broscher bl a en lavakamé

Broscher bl a en lavakamé
Broscher bl a en lavakamé
Broscher bl a en lavakamé
Broscher bl a en lavakamé
Broscher bl a en lavakamé
Broscher bl a en lavakamé

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCH/MEDALJONG, förgylld, svart emalj, dekor med orientpärlor, omkring 1900, BROSCHER, 2 st., kamé, oädel metall, skuren lava föreställande klassisk kvinnoprofil resp. gulmetall och fasettslipad glas, HÄNGE, oädel metall, fasettslipat svart glas, höjd 4 cm

Brosch av lava med tennlödning, smärre spricka och broschsystem ej original, brosch och hänge med svart glas omarbetade, skador, tennlödningar

816061

2020-09-28