Tapio Wirkkala vaser

Tapio Wirkkala vaser
Tapio Wirkkala vaser
Tapio Wirkkala vaser
Tapio Wirkkala vaser
Tapio Wirkkala vaser
Tapio Wirkkala vaser

Klubbat för:

300 EUR

Utropspris

400 EUR

TAPIO WIRKKALA, två vaser, signerad Tapio Wirkkala Iittala, 1950-talets mitt, rubinrött och rökfärgat/olivgrönt omfångsglas, höjd 6,8-7,8 cm

816124

2020-10-18