Teservis Kina
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TESERVIS, 86 dlr, Kina, 1900-tal, handmålad, märkta "Made in China", bestående av bl.a. tekanna, tekoppar med lock, assietter, skålar, serveringsfat, terrin, bojaner, höjder ca 3-16 cm
Smärre bruksslitage, någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma
816237
2020-09-24