Fat Kina 1800-tal

Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av "100 lekande pojkar" i emaljfärger, järnoxid samt sepia, diameter ca 34 cm

Spricka, nagg, kantlagning

816268

2020-09-26