Sven Markelius Orkesterstolen 4 st
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen", för Bodafors, 1900-talets andra hälft, stapelbara, senare bemålning, sitthöjd ca 47 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, kantstött, färgbortfall
816404
2020-09-26