Tamburmajor mässing

Tamburmajor mässing
Tamburmajor mässing
Tamburmajor mässing
Tamburmajor mässing
Tamburmajor mässing
Tamburmajor mässing
Tamburmajor mässing
Tamburmajor mässing

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, mässing, med paraplyställ, etikettmärkt AB Ragnvald Torkelson, Fagerhult Skåne, höjd ca 180 cm

Ingår i temaauktionen "Första Bostaden"

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage

816482

2020-10-03