Parti porslin
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI PORSLIN, Kina, (9 dlr) delar, 1900-tal, bestående av: 5 skålar av olika storlek, 1 ingefärskruka, samt 2 skålfat, dekor i underglasyrblått, 1 kopp med lock och röd dekor
Bruks- och åldersrelaterat slitage, mikornagg kan förekomma
816485
2020-10-03