Vas

Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, brons och cloisonné, Kina, 18/1900-tal, hänklar med dekor av drakhuvud, höjd 28 cm

PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.

Slitage

816491

2020-10-03