Allmogebord

Allmogebord
Allmogebord
Allmogebord
Allmogebord
Allmogebord
Allmogebord

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORD, allmoge, 1800-tal, krysskopplade ben, bemålat, höjd ca 78, 74x123 cm

PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.

Bruks- och åldersrelaterat slitage

816492

2020-10-03