Skylt för Gevalia, 1930-tal

Skylt för Gevalia, 1930-tal
Skylt för Gevalia, 1930-tal
Skylt för Gevalia, 1930-tal
Skylt för Gevalia, 1930-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

EMALJSKYLT, "Gevaliablandning", 1930-tal, dubbelsidig med texten "GEVALIABLANDNING H.M. KONUNGENS HOVLEVERANTÖR INREGISTRERAT VARUMÄRKE, KAFFET MED DEN HÖGSTA AROMEN OCH DEN FINASTE SMAKEN", 50 x 30 cm

Rostangrepp och slitage förekommer

816567

2020-10-25