Målning

Målning
Målning
Målning
Målning

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

OIDENTIFIERA KONSTNÄR (1900): Grönska, olja på duk uppfodrad på träpannå, ca 25x37 cm,

PROVENIENS:
Ägaretikett på baksidan HARALD BOKLUND, Arkitekt (1868-1924) son till konstnären Johan Christoffer Boklund (1817-1880)

Färgbortfall

816747

2020-09-25