Tavelur
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAVELUR, sannolikt Tyskland, omkring 1800-talets mitt, oidentifierad konstnär, måltidsscen, olja på plåt, kvartslag med repetition, 74 x 90, bildyta 55 x 70,5 cm
PROVENIENS: Vegeholms slott, Skåne
Skador, lagningar, retuscher, dekorbortfall, dragnyckel saknas. SAV garanterar ej funktionen.
816750
2020-09-29