Tavelur

Tavelur
Tavelur
Tavelur
Tavelur
Tavelur
Tavelur
Tavelur
Tavelur

Klubbat för:

15 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

TAVELUR, sannolikt Tyskland, omkring 1800-talets mitt, oidentifierad konstnär, måltidsscen, olja på plåt, kvartslag med repetition, 74 x 90, bildyta 55 x 70,5 cm

PROVENIENS: Vegeholms slott, Skåne

Zustandsbeschreibung

Skador, lagningar, retuscher, dekorbortfall, dragnyckel saknas. SAV garanterar ej funktionen.

816750

2020-09-29