Gunnar Cyrén Karolina glasservis
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, "Karolina", glasservis, 49 dlr, 1900-tal, Orrefors, bestående av: 5 vitvinsglas, 5 ölglas, 4 champagnekupor, 5 selterglas, 6 likörglas, 1 par rödvinsglas, 8 snapsglas, 3 sherryglas, 8 starkvinsglas, karaff med propp, 1 par ljusstakar
Delvis olika kvaliteter, ett rödvinsglas med smärre nagg
816784
2020-09-25