Matbestick silver C.G Hallberg, GAB
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BESTICK, 37 delar, silver, modell "Svensk Rund", stämplade C.G. Hallberg, samt GAB, 1900-tal, bestående av: 6 matgafflar (22 cm), 6 matknivar (24,5 cm), 6 matskedar (22 cm), 6 knivar (17,5 cm), 6 skedar (GAB), (16 cm), 1 smörkniv (20 cm), 6 teskedar (GAB), (12 cm), silvervikt exkl. knivar med rostfritt blad ca 1032 g
Smärre bruksslitage,etui medföljer
816831
2020-10-04