Aalto-blommans del 3 av Alvar Aalto

Klubbat för:

1 700 EUR

Utropspris

800 EUR

ALVAR AALTO, vas, "Aalto-blomman", del 3, grönt glas blåst i träform, Karhula /Iittala, 1930-/40-tal, höjd 12,5 cm, bredd 23 cm

Kantskadad, slitage i bottnet

816891

2020-10-18