Skålfat och tallrik tenn

Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn
Skålfat och tallrik tenn

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIK, tenn, 1700-tal, fyrstämplad Johan Bruhn (mästare 1778-1789) Västervik 1780, diameter 22,5, SKÅLFAT, stämplad Örebro 1817, höjd 8, diameter 32 cm

817030

2020-09-26