Rosenthal Chippendale
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROSENTHAL (etabl. 1879), "Chippendale", matservis, 36 dlr., porslin, Tyskland 1930-tal, , bestående av: 12 mattallrikar, 12 assietter samt 12 buljongkoppar med fat, mattallrikens diameter ca 26,5 cm
Enstaka nagg
817035
2020-09-27