Rosenthal Chippendale

Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale
Rosenthal Chippendale

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROSENTHAL (etabl. 1879), "Chippendale", matservis, 36 dlr., porslin, Tyskland 1930-tal, , bestående av: 12 mattallrikar, 12 assietter samt 12 buljongkoppar med fat, mattallrikens diameter ca 26,5 cm

Enstaka nagg

817035

2020-09-27