Rörstrand

Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand

Klubbat för:

1 400 SEK

1 500 SEK

RÖRSTRAND, ytterfoder, majolika, omkring sekelskiftet 1900, polykrom reliefdekor, diameter 20 cm, höjd 17 cm.

Bruksslitage, enstaka mindre nagg, mindre spricka.

817100

2020-10-04