Endel Köks oljemålning

Endel Köks oljemålning
Endel Köks oljemålning
Endel Köks oljemålning
Endel Köks oljemålning
Endel Köks oljemålning
Endel Köks oljemålning

Klubbat för:

64 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

ENDEL KÖKS (Estland, 1912-1983):
Tre musikanter, signerad och daterad E Köks -60, olja på duk, 81x 65 cm

PROVENIENS:
Gåva från konstnären till nuvarande ägares far

Ingår i tema-auktionen Estnisk konst

817105

2020-09-28