Endel Köks oljemålning Estland
Klubbat för:
68 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ENDEL KÖKS (Estland, 1912-1983):
Figur med säckpipa, signerad och daterad E Köks -60, olja på duk, 81x65 cm
PROVENIENS:
Gåva från konstnären till nuvarande ägares far
Ingår i tema-auktionen Estnisk konst
817108
2020-09-28