Endel Köks oljemålning Estland

Klubbat för:

68 000 SEK

20 000 SEK

ENDEL KÖKS (Estland, 1912-1983):
Figur med säckpipa, signerad och daterad E Köks -60, olja på duk, 81x65 cm

PROVENIENS:
Gåva från konstnären till nuvarande ägares far

Ingår i tema-auktionen Estnisk konst

817108

2020-09-28