Calyx Ware Adams

Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams
Calyx Ware Adams

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSERVIS, ca 56 dlr, England, Adams, "Calyx Ware", Lowestoft: bestående av: 18 tallrikar (23 cm), 13 st djupa tallrikar (20 cm), 7 assietter (21 cm), 2 koppar med fat (fatens d.14 resp 16 cm), 1 djup tallrik (19,5 cm), 6 assietter (18 cm), 2 karotter med lock (höjd 16 cm), 4 tallrikar (26 cm), såssnipa, 2 skålar (d.16 cm)

Delvis med krackeleringar, dekor med slitage, fläckar, nagg förekommer

817211

2020-09-27