Kartor Stockholm 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
(2) ATLAS STOCKHOLM. BENTZER, A. Karta öfver Stockholm sammandragen från den af Kongl. topografiska Corpsen på stadens bekostnad ....Skala 1:4000. Stockholm., Generalstabens Litografiska Anstalt., 1899, KARTA ÖFVER TRAKTEN OMKRING STOCKHOLM, klotband, ca 53x35 respektive 58x31 cm
Pämar med slitage
817258
2020-09-30